Pochod slavkovským bojištěm

Skupina historického šermu Buhurt, napoleonská sekce, by vás ráda pozvala k vycházce po loni dokončené turistické trase slavkovským bojištěm.

 Zájemci o tento pochod po stopách slavkovské bitvy mohou přijít  v sobotu 26. listopadu 2011 na horní nádraží v Křenovicích, odkud odjedeme  vlakem v 7.54 do Újezda u Brna. 

Kudy vede trasa?

Pěšky se od nádraží vydáme ke kapličce sv. Antonína Paduánského a potom na Mohylu míru, kde se můžeme občerstvit v místní kavárně či navštívit expozici  v muzeu. Dále budeme pokračovat k pomníku nad Zbýšovem a přes hromadné hroby nad naší obcí zpět do Křenovic. 


Zobrazit místo pochod bojištěmna větší mapě

Celá trasa měří cca 13 km a pro více zdatné může cesta pokračovat až do Slavkova, odkud se mohou dopravit zpět opět vlakem, a to s odjezdem v 13.17, 15.17 nebo 17.17 směr Brno. 

Věříme, že se nám vydaří počasí, a my tak týden před samotnými vzpomínkovými akcemi si společně projdeme bojiště. Pro děti bude připravena malá odměna. Uniformovaní vojáci v hojném počtu jsou pochopitelně vítaní. 

Oldřich Bartošek

Fotografie z prvního ročníku

IMG_3177.JPG IMG_3180.JPG IMG_3198.JPG IMG_3200.JPG podzim 757.jpg podzim 734.jpg podzim 735.jpg podzim 736.jpg podzim 737.jpg podzim 738.jpg podzim 739.jpg podzim 740.jpg podzim 741.jpg podzim 742.jpg podzim 743.jpg