Na kole dětem

11. 06. 2015 - 14. 06. 2015, 17:00

V rámci projektu Nadačního fondu Josefa Zimovčáka Na kole dětem startuje 8. etapa této veřejné cyklotour ve čtvrtek 11. června ve Slavkově u Brna

Slavkov u Brna–Valašské Klobouky, 145 km, start 8–8.15 hod. Trasa: Slavkov – Palackého náměstí, trasa je: Slavkov u Brna – Ždánice – Kyjov – Bzenec – Strážnice – Veselí nad Moravou – Podolí – Drslavice – Valašské Klobouky. 

Kdokoliv z občanů se může k této cyklotour přidata a doprovodit Josefa Zimovčáka. Ve středu 3. června v Aši slavnostně odstartoval šestý ročník charitativní veřejné cyklotour Na kole dětem. Peloton cyklistů vedený Josefem Zimovčákem projede Českou republikou a podle plánu by měl 13. června dorazit do cíle v Bruntálu. Desetidenní jízdy se zúčastní kromě známého velocipedisty i lékařské špičky Jan Pirk a Pavel Pafko, sedminásobný badmintonový mistr České republiky Petr Koukal, automobilový závodník Karel Loprais nebo trojnásobná mistryně světa v krasojízdě Martina Trnková. Hlavním partnerem akce je i letos pojišťovna MetLife, která Nadační fond Josefa Zimovčáka podpoří finančním darem v hodnotě 250 000 Kč a mnozí její zaměstnanci se cyklotour osobně účastní. Vybrané peníze pomohou dětem s onkologickým onemocněním.

Populární velocipedista Josef Zimovčák se při organizování veřejné cyklotour řídí mottem „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně“ a dále říká: „V České republice je ročně diagnostikováno okolo 300 dětí se závažným onkologickým onemocněním. Naše nadace pomáhá prostřednictvím charitativní cyklojízdy financovat rekondiční pobyty dětí po náročné onkologické léčbě.“

V neděli 14. června je pak pro Vás připraveno sportovní odpoledne od 14 hodin, od 17 hodin hraje skupina Výlet. Na stadionu ve Slavkově u Brna.


Na kole dětem 2015

Typ: Akce třetích stran

Organizátor: Nadační fond Josefa Zimovčáka

Místo konání: Slavkov u Brna

Web: http://www.veslavkove.cz, www.nakoledetem.cz