Concentus Moraviae

12. 06. 2015, 18:00 - 14. 06. 2015, 17:30

Druhý červnový víkend se bude slavit, neboť letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu třinácti měst Concentus Moraviae oslaví již svůj dvacátý ročník. A v rámci plánovaných happeningů se oslavy přenesou i do Slavkova u Brna. Na co se můžete v rámci slavnostního programu těšit?

V pátek 12. června od 18 hodin zahájí bohatý program vernisáž výstavy historických květinových vazeb v salla terreně zámku. Výstava barokních vazeb bude k vidění přímo v prohlídkové trase zámku nejen po celý narozeninový víkend, ale i celý následující týden.

V sobotu 13. června budou oslavy pokračovat. Až do 21 hodin bude možné navštívit květinovou výstavu v rámci prohlídky speciální květinové trasy. Bohatý večerní program začne ve 21 hodin, kdy si nenechte ujít koncert souboru Collegium Marianum spojený s tancem, jenž ke správné narozeninové oslavě patří, a o který se postará vynikající tanečnice a choreografka Gudrun Skamletz. Program s titulem Forlana, benátská fiesta à la française nás přenese na dvůr Krále Slunce Ludvíka XIV. ve společnosti Jeana-Baptista Lullyho a do Benátské republiky v časech Antonia Vivaldiho. Po koncertě od 22.15 hodin rozzáří oblohu v parku ohňové obrazy Vivat Concentus Moraviae, na něž je vstup volný. Sobotní program završí v zámecké kapli od 23 hodin Půlnoční vyprávění zpěváka Marca Beasleyho, který patří k oblíbeným stálicím tohoto festivalu.

V neděli 14. června od 8.30 hodin zveme na mši svatou do slavkovského farního kostela Vzkříšení Páně s varhanním doprovodem Guida Moriniho a poté následně na zámek do zámecké kaple, kde od 10 do 17 hodin poběží jednodenní workshop pro zpěváky – Recitar cantando. Workshopem, který je otevřený široké veřejnosti, provede zpěvák Marco Beasley a hudebník Stefanno Rocco (barokní kytara a arciloutna).

Informace o předprodeji: www.ticketportal.cz a v Informačním centru Slavkov na tel.: 513 034 156.


Pojďte s námi slavit, jste srdečně zváni!


Concentus Moraviae

Typ: Akce třetích stran

Organizátor: Concentus Moraviae

Místo konání: Slavkov u Brna

Web: http://www.pojdmeslavit.cz; www.hudebnilahudky.cz; www.zamek-slavkov.cz