Vystoupení SCREAMERS & Techtle Mechtle

30. 08. 2015, 19:30

Screamers & Techtle Mechtle vás zvou na letní show, která se koná v neděli 30. srpna v 19.30 hodin na nádvoří Panského domu na Palackého náměstí ve Slavkově. Za nepříznivého počasí ve velkém sále SC Bonaparte. Vstupenky v hodnotě 250 Kč budou k dispozici v Informačním centru.

Taky k vám letos na jaře nebo počátkem léta přijela pouť? Kolotoče, stánky s cukrovou vatou, žužu, papírové růže, srdce z perníku a balónky však nezaparkovaly na obvyklém místě, ale na jevišti místního kulturního stánku? Viděli jste zpívat Hanku Zagorovou, Ilonu Csákovou nebo světoznámou P!NK a žasli jste, jak věrnou, vtipnou a dokonalou iluzi dokážou muži na podpatcích vytvořit? Pak jste pravděpodobně jedním z bezmála 15 000 diváků, kteří zhlédli jarní program seskupení Screamers & Techtle Mechtle.

Šestice herců, komiků a imitátorů se od 5. března 2015 představila v téměř 70 sálech v Česku a na Slovensku, plavili se parníkem po Vltavě a polovina souboru dokonce úspěšně reprezentovala skupinu v Italském Miláně. Nasnadě je tedy otázka, co tomu předcházelo.

Poprvé se Láďa Černý, Lukáš Vyvlečka, Jarda Krameš, Lukáš Čepelák, Honza Kratochvíl a Patrik Neuwirth společně setkali začátkem února. Ze Screamers i Techle Mechtle krátce před tím odešli svou cestou někteří členové a tak nastala situace, jejíž řešení se v tu chvíli nabízelo. Dvě skupiny, které do té doby působily vedle sebe, se spojily v jeden tým. Láďa představil téma a název nového programu Přijela pouť. Ještě týž večer nová skupina postavila hrubý scénář představení, které si klade za cíl rozesmát, pobavit a pokusit se co nejvíce vtáhnout diváka do děje. Následujícího dne se rozběhl kolotoč příprav. Jako první vznikl k programu plakát, začaly se připravovat nové webové stránky, Honza se pustil do hromady paruk, kostymérka Jana Beránková společně s krejčovou Yvonou Mayerovou braly míry na nové róby, domlouvaly se termíny zkoušek společných choreografií. Mezitím moderátoři tvořili ve dvojicích scénky a dialogy, zvukař se pustil do hudební směsky, manažeři Láďa a Lukáš Č domlouvali termíny představení a u Lukáše V v Bohumíně vyrůstala část kulis. To vše bylo nakonec úspěšně připraveno pro veřejnou generálku 3. března v pražském Divadle Bez Hranic. Pouť byla připravena vyjet na premiéru do Jihlavy.

Travestie je umělecké ztvárnění satiry a parodie, takže kromě známých zpěvaček a zpěváků dostaly slovo postavy showbusinessu a dokonce i politiky. Reportér udělá rozhovor s prezidentem republiky, rodilá francouzska Chantal Poullain se rozplývá nad krásou češtiny a o dietách a stravování obecně promlouvá Halina Pawlowská, která je mimochodem podle kritiků dokonce snad vtipnější než samotný originál. Vyskytují se zde i zcela běžné postavy všedního života, jako divačka, která přišla na představení po začátku, dva cestující ve scénce o lidské bezohlednosti, družstvo námořníků nebo partička oprsklých cikánek, které se vetřely coby stopařky moderátorovi do auta. Tradičním prvkem podobných představení jsou i rychlé převleky, kdy například Eva Pilarová zvládne ve společném vystoupení s Duo Yamaha změnit róbu hned třikrát (pro zajímavost jí do šatů v zákulisí pomáhala americká diva Cher, pozn.red.). Dlouholetí diváci milují překvapení a dobré nápady. V hitu Maluj zase obrázky se objevují na jevišti rovnou dvě Hanky Zagorové, naopak píseň Toužíš Heleny Vondráčkové a Lucie Bílé lze vtipně ztvárnit jen jedním hercem. Stará pravda říká, že kdo si neumí dělat legrací sám ze sebe, bude umět těžko pobavit ostatní. Když ale vidíte, jaké taškařice vymyslí holčičky v sukýnkách na Matějské pouti, nebo s jakou lehkostí a elegancí řekne Láďa, že chtěl původně název Dědeček a jeho vnučky, aby o to chvíli později rozjel coby divoký Ital, máte okamžitě jasno.

Screamers ve SlavkověTyp: Akce třetích stran

Místo konání: Nádvoří Pnaského domu, Palackého nám., Slavkov u Brna

Web: http://www.veslavkove.cz