ŽDÁNICKÝ HISTOPEDÁL

5. 09. 2015 - 6. 09. 2015, 00:00

Srdečně zveme na 12. ročník setkání milovníků historických jízdních kol se soutěžní jízdou elegance, dětskou jízdou zručnosti a odpolední pohodovou jízdou Ždánicemi

Jízdy elegance se může zúčastnit kdokoli v historickém kostýmu a na kole, jehož výroba se datuje do roku 1970. Každý registrovaný účastník obdrží zdarma poukaz na oběd a hodnotné upomínkové předměty. Kromě toho se každý jezdec může zúčastnit losování startovních čísel, kde bude možné vyhrát i nová jízdní kola a další pěkné ceny, které si pořadatelé připravili.

Celá akce je obohacena zajímavým doprovodným programem a programem pro děti.

Histopedál začíná v sobotu 5. 9. a to prezencí závodníků (od 9 - 10 hod.), dále pokračuje slavnostním zahájením, vystoupením místních mažoretek a samotnou soutěžní jízdou elegance na historických kolech v dobových kostýmech. Po obědě je naplánována soutěžní jízda zručnosti pro děti, na kterou naváže pohodová vyjížďka Ždánicemi. Odpolední program zpříjemní živá hudba v podání stylových Melody Gentlemen.
Pro děti je po celou dobu konání zajištěn zábavný program, konkrétně sportovní “Tour de Kids”, skákací hrad, malování na obličej a další.
Pro všechny generace je připravena soutěž o Evropské Unii, výstava partnerských obcí v zámecké vile a zdarma bude zpřístupněno i Vrbasovo muzeum v zámku. Celodenní program bude zakončen programem v kulturním domě, spojený s ochutnávkou vín a cimbálovou muzikou a diskotékou v zámeckém parku.

Nedělní program odstartuje v 8 hodin mší svatou v místním kostele, na kterou naváže program ve ždánickém parku, konkrétně vystoupí mažoretky ze Ždánic, zazpívá Karel Gott revival Morava, k zapůjčení budou k dispozici elektrokola a koloběžky, testovací model formule 1, skákací hrad pro děti, malování na obličej a výstavy o partnerských obcích na zámecké vile.
Odpoledne bude věnováno besedě s představiteli obce o EU pro seniory, která proběhne v kavárně Kulturního domu ve Ždánicích.

Přihlášky a více informací na www.zdanickyhistopedal.cz a www.muzdanice.cz.

Pěknou videoreportáž z předchozích ročníků najdete na tomto odkaze:
https://www.youtube.com/watch?t=100&v=me5wdOlFYqY


Ždánický histopedál

Typ: Akce třetích stran

Místo konání: Ždánice

Web: http://www.zdanickyhistopedal.cz/