Vzpomínková akce - 210. výročí bitvy u Slavkova

4. 12. 2015, 17:00 - 5. 12. 2015, 20:45

Vzpomínkové akce při příležitosti 210. výročí bitvy u Slavkova pod názvem Tenkrát ve Slavkově, které se budou konat o víkendu 4. a 5. prosince ve Slavkově u Brna, letos oživí hned tři novinky. Těšit se můžete na páteční unikátní noční prohlídku zámku, ve kterém se můžete zúčastnit dobového bálu i „skutečného“ života šlechty. V sobotu je připravena filmová přehlídka s napoleonskou a vojenskou tematikou v Kině Jas. Sobotní večer vyvrcholí ve 20.00 v zámeckém parku světelnou show - ohňostrojem s videomappingem promítaným na průčelí zámku.

Páteční večerní program bude směsicí válečné vřavy, slavnostní atmosféry a romantiky. Do města dorazí vojáci a obsadí město. Na zámecké nádvoří se sejdou zástupy vojáků a lidu, aby přivítali rakouského císaře a ruského cara. S jeho veličenstvy si můžou zatancovat i přihlížející diváci na lidovém bále.

Sobota bude zaměřená na každého, kdo má rád historii i předvánoční atmosféru. Ulicemi budou pochodovat bubnující vojáci. V ulicích se objeví markytánky, šlechta i prostý lid. Celé centrální náměstí, přilehlá Husova ulice a zámecké nádvoří se promění v dobové město. Řemeslníci z celého Česka i zahraničí předvedou na jednom z největších předvánočních jarmarků své umění.

V proměněném centru města se střetnou vojáci, v zámeckém parku budou mít cvičiště. Z náměstí můžete vyjet na zámek bryčkou. Ohřát se můžete u ohňů na náměstí i na nádvoří zámku. Před zimou se můžete také schovat uvnitř zámku, kde se dozvíte zajímavosti z historie Bitvy u Slavkova díky speciální kostýmované prohlídce.

Tepleji bude také v Kině Jas, kde po celý den můžete zdarma zhlédnout filmy s napoleonskou a vojenskou tematikou.

Vzpomínkové akce v celém regionu vyvrcholí v parku Zámku Slavkov – Austerlitz. Ve 20 hodin začne v zámeckém parku iluminační show – zdi zámku díky unikátní projekci (videomappingu) odvypráví příběh bitvy u Slavkova. Akce pak vyvrcholí ohňostrojem, který bude následovat po světelné show.

Veřejný program Tenkrát ve Slavkově pořádá město Slavkov u Brna a Zámek Slavkov – Austerlitz. Akci finančně podpořil Jihomoravský kraj a koná se pod záštitou předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

Generálním partnerem akcí je Česká pojišťovna. Hlavními partnery je společnost Liko-S a Saab Czech, Pegas. Partneři jsou: Slavkovský pivovar, Lohmann & Rauscher, SKR Stav, Natmal Real.

Program Vzpomínkových akcí ve Slavkově u Brna

Tenkrát ve Slavkově

pátek 4. prosince 2015
17:00 Obsazení města spojeneckou armádou Palackého náměstí
18:00 Příjezd rakouského císaře a ruského cara, lidová veselice nádvoří zámku
20:30 Zámecký bál a speciální noční prohlídky zámku

sobota 5. prosince 2015
9:00 – 19:00 Předvánoční jarmark nádvoří zámku, Palackého náměstí a Husova ulice
10:00 – 19:00 Filmová přehlídka filmů s vojenskou a napoleonskou tematikou, kino Jas
10:00 – 16:00 „Tenkrát ve Slavkově“ – ukázky vojenského výcviku a bitevních střetů Palackého náměstí, nádvoří zámku, severní louka parku
10:00 – 16:00 Kostýmované napoleonské prohlídky zámku Zámek Slavkov
18:00 – 18:45 Bitevní ukázka obsazení radnice armádou prostor před radnicí
20:00 Defilé vojáků městem,  náměstí – zámecký park
20:10 – 20:45 „Slavkovské nebe“ ohňostroj a videomapping, zámecký park

Vzpomínková akceTyp: Akce třetích stran

Organizátor: Slavkov u Brna, Zámek Slavkov-Austerlitz

Místo konání: Slavkov u Brna

Web: http://www.slavkov.cz; www.veslavkove.cz