Zahájení sezóny v Papouščí ZOO Bošovice

1. 03. 2016, 10:00

První papouščí zoologická zahrada se sídlem v Bošovicích otevře své brány 1. března. V loňském velmi úspěšném roce přibylo deset nových druhů papoušků, a tak letos bude možné v zoo pozorovat v 90 prostorných voliérách již 170 papoušků ve 40 druzích!

Byl rozšířen chov amazónků, arating, amazoňanů i malých druhů arů – např. vzácných arů horských (Primolius couloni). Další novinkou budou dvě expozice v dětském koutku. Jejími obyvateli budou andulky – jednak barevné – mutanti, ale z chovatelského hlediska cenné, a hlavně andulky zelené – přírodní, po rodičích z Austrálie.

Zoo se může pochlubit i prvními odchovy mláďat v roce 2016. V lednu se vylíhla tři mláďata papoušků senegalských (Poicephalus senegalus). Samička nanesla celkem 3 vejce, z toho první hned 7. prosince, další pak každý druhý den. Za týden bylo zjištěno, že všechny tři vajíčka jsou oplozená. Zhruba za tři týdny se vylíhlo první mládě. Papoušci mají na sobě jen prachové peří, jsou slepí a jejich váha se pohybuje okolo 10 gramů. V 16 dnech začínají pomalu otvírat oči a je nutné přistoupit k označení jedinců uzavřeným kroužkem. O měsíc později se vylíhla mláďata jihoamerických papoušků amazónků bělobřichých (Pionites leucogaster). Další chovatelský úspěch byl zaznamenán u papoušků ara marakána (Primolius maracana) – byla okroužkována čtyři mláďata. Zoo má ve svém chovu čtyři páry těchto vzácných papoušků.

Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích je unikátním zařízením na světové úrovni, což dokazují četné tuzemské i zahraniční delegace chovatelů i laické veřejnosti. Ne jinak tomu bude i v letošním roce. Již koncem března zavítá do zoo dvacet nejprestižnějších chovatelů z Indie a z USA.

A co nabízí zoologická zahrada návštěvníkům? Je zapojena do projektu Rodinných pasů, jejichž držitelé mohou uplatnit celoroční slevu 10 % na vstupném do zoo. Další slevou je návštěva se vstupenkou ze zámku Slavkov u Brna.

Zoo je možné navštívit od 1. března do 17. listopadu od 10 do 17 h., od dubna do 18 hodin. Otevřeno je každý den včetně sobot, nedělí a všech svátků.

Papouščí ZOOTyp: Akce třetích stran

Organizátor: Papouščí ZOO Bošovice

Místo konání: Papouščí ZOO Bošovice

Web: http://www.veslavkove.cz; www.http://www.papouscizoo.cz/