DNY SLAVKOVA

2. 06. 2016, 08:00 - 5. 06. 2016, 15:00

Město se o prvním červnovém víkendu 2.–5. června vrátí o 600 let zpět. Novinkou Dnů Slavkova je rozšíření programu na několik míst. Středověká atmosféra opanuje Palackého náměstí, nádvoří Panského domu i zámecký park a zámek.

Od 8 hodin zaplní Palackého náměstí středověký jarmark s dobovými atrakcemi. Na pódiu u radnice od 9.30 až do 16 h.vystoupí děti ze slavkovských škol a zájmových a folklórních sdružení. Od 16 hodin sledně se centrum města stane svědkem příjezdu krále Václava IV., který slavnostně předá starostovi Michalu Boudnému znakové privilegium.

Středověk a slavnostní atmosféru můžou návštěvníci nasát nejen na dobovém jarmarku, ale také na nádvoří Panského domu. To se totiž promění ve středověkou krčmu s dobovými atrakcemi. Po celý den zde také budou hrát kapely a divadelníci.

Na své si přijdou i děti. Tradicí se stal program v zámeckém parku Z pohádky do pohádky, který připravil Dům dětí a mládeže. Park nabídne dětem i další vyžití – dobové hry, lukostřelbu, střelbu z kuše, jízdu na ponících apod. V aleji před stadionem nebude chybět tradiční pouť.

Jeden z nejatraktivnějších bodů programu se uskuteční od 18 hodin na severní louce zámeckého parku. Odehraje se zde rytířský turnaj. Středověkou atmosféru navodí nejen rytíři v brnění, dřevěná kopí, štíty, ale i koně a šlechta.

Městem se ponese dobový duch i ve večerních hodinách. Náměstí i rocková klasika s historickým nádechem XIII. století.

Kostýmovaní mají vstup zdarma

Pozadu nezůstane ani Zámek Slavkov – Austerlitz. Po celý den se na zámku uskuteční kostýmované prohlídky, které přiblíží významné výročí. „Protože stojíme o to, aby nám atmosféru středověku pomohli dokreslit i samotní návštěvníci, rozhodli jsme odměnit lidi, kteří přijdou ve středověkém kostýmu. Vstupné na zámek budou mít v sobotu zdarma,“ uvedla ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická.

Zlatým hřebem večera pak bude koncert symfonického orchestru Konzervatoře Brno, který od 21 hodin zahraje pod širým nebem nádherné skladby českých skladatelů.

Po skončení se pak zraky návštěvníků upřou na budovu renesanční radnice, která díky světelné show (videomappingu) odvypráví příběh města Slavkov u Brna.

Celodenní program na náměstí pak ještě neskončí. Od 22 hodin vystoupí na pódiu Petr Bende s kapelou. Vstup na sobotní program je zdarma.

Dny SlavkovaTyp: Akce třetích stran

Organizátor: Město Slavkov u Brna

Místo konání: Slavkov u Brna

Web: http://www.veslavkove.cz