Křenovské bigbít

25. 06. 2016, 16:00

Zveme vás na VII. ročník Křenovskýho bigbítu, který se koná v sobotu 25. června v Křenovicích v areálu Sokolského hřiště, ul. Sokolská. Začátek je v 16 hodin, vstup do 17 hodin: 180 Kč, od 17 hodin: 220 Kč. Areál bude návštěvníkům otevřen v 15.30 hodin. První návštěvníci se opět, krom zlevněného vstupného, mohou těšit na drobné dárky od našeho mediálního partnera – RÁDIA BEAT. Program:

Michal Prokop & Framus Five • AC/DC revival • KERN • Lidopop • Chaos in head • Bags • Bad habit

Potvrzené kapely:

Michal Prokop & Framus Five (www.michalprokop.cz)

Michal Prokop – letos hlavní hvězda našeho festivalu, je pro mnohé nepřekonatelný zpěvák, který svou plodnou kariéru, jenž bývá spojována s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul zahájil už v době studií v 60. letech.. Hudební osobnost s širokým záběrem činností - skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky (1995), titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze (1967) nebo zpěvák roku časopisu Melodie (1988) , držitel několika platinových a zlatých desek a člen Beatové síně slávy Radia Beat (2007).

Průřez diskografií: V roce 2014 se dočkala reedice kultovní deska „Kolej Yesterday“, klenot domácí hudební scény, čítající hity „Blues o spolykaných slovech“, „Bitva o Karlův most“ nebo „Kolej Yesterday“. V období 90. let až po zmíněný rok 2006 se Michal Prokop v největší míře věnoval dalším oblastem zájmů ( TV pořadu Krásný ztráty, politika …) V roce 2006 vydal album „Poprvé a naposledy“, které bylo oceněno zlatou deskou. O rok později v roce 2007 získal stejné ocenění záznam koncertu z pražské Lucerny „Live 60“, uspořádaného k autorovým kulatým šedesátým narozeninám. V roce 2010 mu vyšlo další studiové album, jež neslo název „Sto roků na cestě“, které získalo dokonce platinové ocenění.

Během své kariéry spolupracoval a spolupracuje se spoustou vynikajících hudebníků např. s : již zesnulým klávesistou Petrem Skoumalem, houslistou Janem Hrubým a básníkem Pavlem Šrutem nebo bluesovým kytaristou Lubošem Andrštem.

Letos oslaví Michal Prokop krásné 70. narozeniny. Oslava proběhne v rámci festivalu Krásný ztráty Live 70, jenž se koná letos 12. a 13. srpna v kouzelném prostředí Amfiteátru v Lokti nad Ohří.

http://www.kern-remember.com/

Brněnská rock -metalová legenda, kterou není třeba našim fanouškům zdlouhavě představovat. Aktuálně vychází nové album- k 1.6. a nese název "Hrnu to k tobě"

!!! Křest nového alba bude probíhat u nás na BIGBÍTU!!!!.

Hotový klip k CD je již ke stáhnutí na youtube a vážně stojí za to.Kapela pořád jede na plnej plyn tak si je přijďte užít, zavzpomínat si a zazpívat si spolu s kapelou Explozi a Blízko nás.

Lidopop (www.lidopop.com)

Lidopop - brněnská kapela hrající od roku 2007. Kytara - Mikeš ex Narvan, Helmutova Stříkačka, - Lubinho ex Maracana, Ultrazvuk, Basa - Kudla ex Ultrazvuk.

Lidopop aktuálně jezdí především s deskou LIDOPOP 3 4 , kterou loni natočil ve studiu SONO a na níž klávesové party vytvořil a nahrál Roman Dragoun. Lidopop se jako host zúčastnil i narozeninové šňůry Romana Dragouna v různých městech společně s kapelami Progres 2, Futurum,T4 a His Angels. Hrají v průměru dva koncerty týdně. Kapela pracuje na dalším CD, které letos natočí. Nový materiál je tvrdší, razantnější a zaznamenává skvělý ohlas.

AC/DC revival – Bon Scott memorial band (www.acdc-bonscott.com)

Nedokážu vystihnout lepší popis kapely než uvádí její kytarista Pavel Andree…

Aby vše fungovalo, tak jak má, bylo nutné skvěle zvládnout dva hlavní pilíře kapely, na kterých stojí celá její hudební show – zpěváka a sólového kytaristu. Neuvěřitelně věrohodný hlas zpěváka Mirka Matušů, dokonale zahrané sólové party zkušeného kytaristy Pavla Andree, obojí pak skvěle funguje s rytmickou sekcí to vše řadí skupinu AC/DC revival – Bon Scott memorial band mezi přední a nejvyhledávanější revivalové projekty u nás.

Vystoupení trvá déle než 2 hodiny a hity Highway To Hell, T.N.T, Whole Lotta Rrosie, Touch To Much, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Let There Be Rock, Jack, Shot Down In Flames, Sin City a další vás téměř dokonale přenesou do 70.– tých let minulého století.

Bags - něco pro mladý - (www.bagsmusic.cz)

Osmičlenná pop-rocková skupina ze Strakonic oživená dechovou sekcí a elektronikou v čele s krásnou zpěvačkou.

Sází na energičnost, baví a oslovují publikum napříč všemi generacemi. Za 7 let existence mají za sebou 250 koncertů, vydání třech EP,dvou plnohodnotných CD, kdy poslední vyšlo právě letos. Bags mají i úspěchy v hudebních soutěžích, např. Žebřík (2. místo v objevu roku)Prorock (3. místo v kapelách od poroty, 1. místo od fanoušků a 1.místo s autorskou skladbou),

Po úspěšném Bandzone showcase 2011, přehlídce pro 6 nejtalentovanějších kapel roku, začali také spolupracovat s hudebním serverem Bandzone.cz. Vystupují pravidelně nejen na velkých či menších hudebních festivalech, ale také i jako support větším kapelám jako jsou UDG, Mandrage nebo Vypsaná fixa.

Chaos in head (http://chaosinhead.wix.com/chaosinhead)

CHAOS IN HEAD, kapelu která vzbudila zájem publika hned na prvním ročníku našeho bigbítu, založil na přelomu let 1993/94 bubeník Kopec a za tu dobu má kapela na kontě 5 oficiálních CD a 7 videoklipů. Svůj styl označují jako „extreme hard pop“ nebo také crossover. V letošním roce skupina natočila 2 songy , kde představila svoji novou, čerstvě plnoletou frontmenku Markett, která dodala postarším zkušeným hudebníkům značnou dávku čerstvé energie.

Obě nové nahrávky byly obrazově ztvárněny a videoklip ke skladbě "Kmen" měl koncem března premiéru v pořadu Czech Blade na TV Rebel."

Bad habit (http://bandzone.cz/badhabit)

Kdo má rad progress rock či metal neměl by vynechat brněnskou kapelu Bad habit, která bude celý náš letošní fesťák v 16.00 zahajovat. Na tuto kapelu, byť ne tolik známou jako výše uvedené, se já osobně velice těším a chtěl bych i na ni pozvat všechny fajnšmekry a posluchače tvrdší progresivní muziky.

Věřím, že i letošní program se Vám bude líbit a že si Bigbít 2016 skvěle užijete ☺

Na Vaši návštěvu se těší pořadatel - SK KŘENOVICE

Křenovské bigbítTyp: Akce třetích stran

Organizátor: SK Křenovice

Místo konání: Areál Sokolského hřiště, ul. Sokolská, Křenovice

Web: http://www.krenovskebigbit.cz