G. F. Händel: Mesiáš, Slavkov u Brna

1. 10. 2016, 14:00

Po více než ročním studiu oratoria Georga Friedricha Händela MESIÁŠ si vás dovoluje pozvat třebíčský hudební soubor Musica animata, Smyčcový orchestr ZUŠ Třebíč a Ad Hoc Quartet na koncert, který se koná v sobou 1. října  ve 14 hod. v kostele Vzkříšení Páně ve Slavkově u Brna v provedení velkého smíšeného pěveckého sboru, orchestru a sólistů. Na koncertu zazní všechny sborové částí oratoria a výběr nejlepších sólových částí. Vstupné dobrovolné. Přijďte prožít poselství této nadčasové skladby, která v době módní a pohodlné relativizace všech životních hodnot představuje Toho, který chce a má moc nás vyvést ze strachu k radosti, ze zmatku do jistoty, ze smrti do života. Bez tajemna, bez magie, bez senzace, pouze s naším souhlasem.

Účinkují: Musica animata, Smyčcový orchestr ZUŠ Třebíč a Ad Hoc Quartet Třebíč (um. vedoucí Vít Coufal). Řídí Karel Tomek.

Tento projekt byl finančně podpořen městem Třebíč. Dobrovolné vstupné bude použito na úhradu nákladů koncertu.

Jedno z nejúžasnějších děl barokní duchovní tvorby. Velký smíšený pěvecký sbor, orchestr, sólisté. Provedení všech sborových částí oratoria. Výběr nejlepších sólových částí.Mesiáš

Typ: Akce třetích stran

Místo konání: Kostel Zmrtvýchvstání Páně, Slavkov u Brna

Web: http://www.veslavkove.cz