Beseda s autorkou knihy "Uvězněni"

20. 01. 2015, 17:00

Knihovna Křenovice srdečně zve na besedu se slečnou Danou Šimkovou, autorkou knihy Uvězněni. Beseda se uskuteční v  úterý 20. ledna 2014 od 17.00 hod. v prostorách místní knihovny na Svárovské ulici.

O autorce: Dana Šimková žije v Křenovicích u Slavkova. Studovala klasickou filologii na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Literární činnosti se věnuje už od dětství. Vyzkoušela poezii, prózu i drama. Její povídka Poslední mince, vyprávějící o humanitární pomoci v Somálsku, se v literární soutěži „Hledá se autor bestselleru 2014“ umístila na 6. místě (z původních 429 povídek).

O knize: Skupina českých novinářů se vydává na horskou chatu ve Švýcarských Alpách, aby zde oslavila Silvestra. Oslavu však znemožní lavina, která hrozí, že chatu každým okamžikem zavalí. Jedinou možnou záchranu jim nabízí jeskyně Naděje, která v sobě ukrývá převýšení 700 metrů a šestnáct propastí, mezi nimiž je jedna z nejnebezpečnějších v celé oblasti – Dračí chřtán. I přes to všechno se vydávají na cestu vstříc téměř jisté smrti. V jejich stopách už jdou záchranáři. Podaří se jim dostat amatérské speleology ven živé?

Beseda

Typ: Akce třetích stran

Organizátor: Knihovna Křenovice

Místo konání: Knihovna Křenovice

Web: http://www.obec-krenovice.cz/zivot-v-obci/beseda-s-autorkou-knihy-uvezneni