Výstava "Rybí trofeje" ve Slavkově

7. 05. 2015, 09:00 - 31. 08. 2015, 17:00

Zveme vás na Mezinárodní výstavu rybích trofejí, která se koná od 7. května do 31. srpna v Zámeckých kazematech ve Slavkově u Brna.

Třetí výstavou Rybích trofejí chceme navázat na velmi úspěšné první dva ročníky, které se konaly v roce 2001 a 2004 v Holešově. Jednalo se tehdy o víkendové akce, které zhlédlo přes 6000 tisíc návštěvníků. Nyní bude možno celou výstavu prezentovat po dobu 4. měsíců ( 7.5.2015 – 31.8.2015 ) a to v Zámeckých Kazematech Slavkovského Zámku – Austerlitz. Chtěli bychom přilákat do Slavkova u Brna co nejširší  veřejnost  z  tuzemska i ze zahraničí, která bude mít možnost  zhlédnout unikátní exponáty z oblasti rybářství a rybolovu. Výstava bude instalována na ploše cca 300 m2 a bude na ni k vidění přes 300 exponátů rybích trofejí. Výstava bude orientována na laickou i odbornou veřejnost všech věkových kategorií a měla by obohatit nadcházející turistickou sezonu v Jihomoravském regionu.

 Největšími taháky předchozích ročníků byli vypreparované uhynulé mládě kosatky a největší ulovený sumec na udici z Vranovské přehrady, který měřil 255 cm a vážil 93 kg, kterého ulovil Štefan Šabo.Tento ojedinělí exemplář bude k vidění i letos ve Slavkově u Brna.

Ani letos nepřijdou návštěvníci zkrátka, jelikož máme přislíbeny jedny z největších ulovených štik v České republice, které bude vystavovat jeden z nejznámějších preparátorů u nás ing. Josef Nováček z Vodňan.

Ovšem velmi zajímavým zpestřením celé výstavy bude vycpaný krokodýl měřící přes tři metry.

Návštěvníci mohou v místě výstavy navštívit historicky významný Zámek Slavkov – Austerlitz, případně další různé  volnočasové aktivity ve Slavkově u Brna a blízkém okolí.

Doprovodným programem výstavy budou prezentace odborných škol se zaměřením na rybářství, vodní hospodářství a ekologii, které mohou zejména mládež zaujmout při rozhodování o budoucím profesním zaměření, dále prezentace uživatelů rybářských revírů s náměty na využití volnočasových aktivit v oblasti rybářského sportu.

Garantem a spolupořadatelem výstavy je Moravský rybářský svaz.

Záštitu nad výstavou převzal starosta města Slavkov u Brna, pan Michal Boudný.

Výstava rybí trofeje

Typ: Akce třetích stran

Místo konání: Zámecké kazematy

Web: http://www.zameckekazematy.cz