Výstava "Svět kostiček"

26. 03. 2015, 16:00 - 17. 05. 2015, 17:00

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostek na výstavu, jenž je určena nejenom pro děti, a která bude obsahovat bezmála 300 exponátů z populární stavebnice Lego pod názvem „Svět kostiček“. Slavnostní otevření proběhne vernisáží ve čtvrtek 26. března v 16 hodin v Historickém sále slavkovského zámku. Výstava bude přístupná souběžně s provozem zámku v galerii v přízemí do 17. května 2015.

Návštěvníci se mohou těšit například i na filmovou tvorbu z této stavebnice, která představí témata The Simpsons, Back of the Future, Harry Potter, Toy Story – Příběh hraček, Ghostbusters – Lovci duchů a dále o několik exponátů známých architektonických skvostů z různých koutů ČR. Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění kostky Duplo i Classic – Basic. Pro nejmenší návštěvníky výstavy bude v prostorách dětského koutku ke kreativní tvorbě umístěn originální Lego hrací stolek.

Příprava výstavy je sice rozsáhlá a časově náročná, ale nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů. Součástí akce bude pro návštěvníky výstavy i několik překvapení.
Zajisté je na co se těšit!
Hana Partyková, Zámek Slavkov – Austerlitz
Výstava - svět kostiček

Typ: Akce třetích stran

Organizátor: Zámek Slavkov - Austerlitz

Místo konání: Zámek Slavkov - Austerlitz

Web: http://www.veslavkove.cz/pozvanky/26-3-slavkov-svet-kosticek.aspx