Zámek Slavkov Austerlitz - zahájení nové sezóny

26. 03. 2015

Po krátkém zimním odpočinku se znovu otevírají brány Zámku Slavkov – Austerlitz, který do roku 2015 vstupuje s opět zajímavou a pestrou kulturní a turistickou nabídkou.

Slavnostní zahájení sezony 2015 proběhne ve čtvrtek 26. března 2015. Na tiskové konferenci bude zástupcům médií, čestným hostům a obchodním partnerům města i zámku představena kulturní nabídka a turistický potenciál sezony 2015.

Na tiskovou konferenci naváže slavnostní vernisáž výstav, která se uskuteční od 16 hodin v Historickém sále zámku. O kulturní vystoupení během vernisáže se opět postarají žáci Základní umělecké školy Františka France. Výstavy v úvodu sezony budou jistě velkým lákadlem zejména pro rodiny s dětmi, nicméně si své příznivce jistě najdou ve všech věkových skupinách návštěvníků.

Výstavní galerie v přízemí představí rozsáhlou sbírku exponátů z populární dětské stavebnice. Výstava Svět kostiček představí např. vlaková nádraží, letiště, filmové postavy či architektonické skvosty naší republiky. Galerie v prvním patře bude patřit počítačům značky Apple a jejich příslušenstvím v rámci výstavy Jablko se ne/kouše. Ke zhlédnutí bude unikátní sbírka těchto počítačů od 80. let minulého století po současnost. V místnosti před kavárnou bude mít své místo výstava Mnoho tváří krajky krajkářek Vladimíry Zichové a Aleny Holoubkové.

Srdečně Vás zveme na první akci Zámku Slavkov – Austerlitz v této sezoně.

Typ: Akce třetích stran

Organizátor: Zámek Slavkov - Austerlitz

Místo konání: Zámek Slavkov - Austerlitz

Web: http://www.zamek-slavkov.cz