Slavkovské divadelní dny - "Dům plný pohádek"

23. 04. 2015, 10:00 - 26. 04. 2015, 20:40

Dům plný pohádek je název letošních Slavkovských divadelních dnů, které proběhnou v termínu od 23. do 26. dubna v budově SC Bonaparte. A nyní ochutnávka festivalového programu - tak na příklad D.A.V.A Rousínov přiveze ukázat našim nejmenším divákům Sedmihlavou saň. Ochotníci z Mouřínova nám zase ukáží jak mají vypadat správné Čarodějné námluvy. Z Hodonína přes hory a doly přiletí Ježibaby z Babína a z Kroměříže k nám poprvé připutuje Divadelní soubor s pohádkou O Honzovi a Hloupé víle Rozárce. Spolek divadla Antonína Vorla ze sousedních Křenovic připravuje pro nejmenší školáky pohádku Kaprál ve městě lhářů.

Samozřejmě, že letos nevynecháme slavkovský divadelní a dramatický kroužek ZŠ Komenského, představí se s pohádkou O Růžence a pohádkovou hrou Tajemství roku 1805. A jaký by to byl pohádkový festival, kdyby na něm chyběli čerti. Ti si dali na festivalu dostaveníčko v premiéře pohádky Čertův mlýn, se kterou vás přijde obveselit místní staronový Divadelní spolek, neboli bývalé Farní divadlo Simsala Bim.

Pro letošní festival chystáme ještě malý bonus, bude jím workshop pro děti, ve kterém si budou moci děti s rodiči prohlédnout jeviště, zákulisí, nechat si v maskérně namalovat obličejík a pak vzhůru na prkna, která znamenají svět, protože všichni odvážlivci si budou moci na jevišti vyzkoušet hrát, zarecitovat básničku, zatančit, či zazpívat.

Dům plný pohádek

Typ: Akce třetích stran

Organizátor: SC Bonaparte, Slavkov u Brna

Místo konání: SC Bonaparte, Slavkov u Brna

Web: http://www.veslavkove.cz