Výstava "Svět loutek a animovaných filmů Jana Karpaše" ve Slavkově

28. 05. 2015, 17:00 - 30. 08. 2015, 17:00

Srdečně Vás zveme do zámku na pohádkovou výstavu s názvem Svět loutek a animovaných filmů Jana Karpaše. Výstava je věnovaná výtvarníkovi, animátorovi a režisérovi J. Karpašovi (1913 – 1984), který působil v týmu Studia kresleného filmu nazvaného Bratři v triku a byl  jeden z nejbližších spolupracovníků Jiřího Trnky. Podílel se na realizaci většiny jeho loutkových filmů v Chourových domech a ve studiu v Bartolomějské ulici v Praze. Rovněž také samostatně režíroval osmnáct loutkových filmů a ploškových seriálů. Za tyto animované filmy získal řadu festivalových ocenění (Bergamo, Bukurešť, Annecy, Benátky, Gottwaldov, Brno). Spoluautorsky se podílel na národních expozicích na výstavách EXPO v Bruselu a Montrealu. Dalším těžištěm jeho tvorby byla ilustrace dětských knih, krajinomalba a návrhy výprav ochotnických divadel. Ilustroval řadu pohádek pro nejmenší, vznikly tak diapohádky pro rodinná promítání.

Na výstavě, která bude obsahovat projekci krátkých filmů a pohádek pro děti, návštěvníci uvidí např. obrazy, ilustrace, didaktické pomůcky, loutky, pracovní stůl a domácí divadlo J. Karpaše, improvizovanou filmovou scénu s kamerou nebo skříní na rekvizity. Součástí výstavy bude i dětská dílna.

Vernisáž výstavy, jejíž patronkou je režisérka a animátorka Vlasta Pospíšilová, se uskuteční ve čtvrtek 28. 5. 2015 v 17.00 hodin v salla terreně slavkovského zámku.   Výstava bude přístupná do 30. 8. 2015 souběžně s provozem zámku. 

 

Výstava

Typ: Akce třetích stran

Organizátor: Zámek Slavkov - Austerlitz

Místo konání: Zámek Slavkov - Austerlitz

Web: http://www.zamek-slavkov.cz/cz/aktuality/?id=389