Bošovická šlapka

bosovicka_slapka.jpg Vydejte se pěšky či na kole na celodenní výlet krásným prostředím Ždánického lesa po vybrané trase od 8 do 70 kilometrů. Po cestě na vás čeká spousta zábavy, sedm kontrolních míst, čtyři stanoviště s občerstvením a především krásná zákoutí přírody mikroregionu Ždánický les a Politaví. Vítězem je každý kdo ujde nebo ujede zvolenou trasu.

Bošovice
Na kole či pěšky
Délka trasy: 8–70 km

pdf.pngBošovická šlapka

Bošovická šlapka 

Mikroregionem vede mnoho cyklistických tras a každoročně je také pořádáno mnoho cyklistických akcí. Jendou z nich je například velmi oblíbená Bošovická šlapka konající se vždy poslední květnovou sobotu. V rámci tohoto závodu si můžete vybrat z tras dlouhých od 8 do 70 km, přičemž se můžete také rozhodnout, zda půjdete pěšky či pojedete na kole. Díky některým trasám se vám může podařit projet téměř celým mikroregionem a okusit tak krásy této oblasti. Ač se jedná o závod, jde především o to, aby ho všichni zúčastnění dokončili. Vítězem se stává každý, kdo zvolenou trasu zvládne až do zdárného konce. Na startu dostanete mapku s Vámi zvolenou trasou, na kterou budete na kontrolních stanovištích dostávat razítka. Po ujetí nebo ušlapání své trasy a návratu do cíle na Vás čeká pamětní medaile, diplom a zdarma malé občerstvení. Každý může vyrazit na závod dle svých možností a vlastního uvážení.

Nabízeny jsou tyto varianty:
7 tras pro pěší turisty v délkách 6 - 50 km
9 tras pro cyklisty v délkách 6 - 70 km
1 trasa o délce 100 km pro cyklomaraton

Pro více informací navštivte: http://www.slapka-bosovice.cz

Bošovice 

Obec Bošovice je nejjižnější vesnicí okresu Vyškov a leží v kopcovité krajině Ždánického lesa. Nejvyšší vrcholy v okolí převyšují 360 m. n. m. a v blízkosti se nachází také rozvodí říček Litavy a Trkmanky. Bydlí zde 1 047 obyvatel a rozloha obce představuje 1 204 ha. Obecním znakem se stal červený štít s radlicí, stříbrným nožem a hroznovým vínem.

První papouščí ZOO v ČR - Bošovice

Papouščí ZOO v Bošovicích je jediným zařízením svého druhu v Česku, kde se seznámíte se skutečnými klenoty rozlehlých pralesů celého světa. Ve voliérách s exotickým ptactvem můžete spatřit nejrůznější druhy papoušků, jako například kolekci arating, amazonků, dále pak ary, amazoňany, kakaduya africké druhy, jako jsou senegalští papoušci nebo papoušci žako. U jednotlivých expozic navíc naleznete informační cedulky, a pokud by Vám zde napsané informace nestačily, rádi se vám budou věnovat místní odborníci. 

Bošovická tvrz

Tvrz je nejvýznamnější dominantou obce viditelnou ze širokého okolí. První zmínka je datována již z roku 1 298 a je evidovánav zemských deskách. Od roku 1 627 patří Bošovice ke Ždánickému panství, čímž ztratily svůj šlechtický význam a tvrz byla obývána jen panskými úředníky spjatými se správou zdejšího hospodářského dvora a lesů. Tvrz patří k pozoruhodným objektům svého druhu na jižní Moravě.

Nahoru