Na kole divokou přírodou Ždánického lesa

divokou_prirodou.jpg Sedněte na kolo a vydejte se s námi na cyklovýlet, který Vás provede divokou přírodou Ždánického lesa. Krásná krajina a čarovné hvozdy Vás přímo vtáhnou do svého nitra, poznáte místa, kudy se dříve proháněli loupeživí rytíři, místa připomínající hrdinství partyzánů či unikátní přírodní rezervace, kde roste vzácná květena a žije divá zvěř. Přejeme  Vám, krásnou projížďku!  

Snovídky, Rašovice, Křižanovice
Vlakem a na kole
Délka trasy:  24 km

Co vše po cestě uvidíte?

Jelikož se nejedná o okružní trasu, doporučujeme zvolit k přejezdu do startovního místa vlakovou dopravu. Vaše trasa začíná v obci Snovídky, odkud se vydáte po cyklistické trase číslo 473 směrem na Dambořice. Prvním zajímavým bodem, okolo kterého budete projíždět, je nejvyšší vrchol Ždánického lesa U Slepice. Ve výšce 437 m. n. m. si můžete přečíst pověst, jež se váže k tomuto místu a po vydatném výšlapu na vrchol se také posilnit na další etapy cesty. Po svačině a odpočinku se dále vydáte okolo památníku U Zlatého jelena, kde odbočíte na rozcestí vpravo na c. 5098 vesměru na Rašovice a Křižanovice. V Rašovicích určitě doporučujeme dát si pozdní oběd v místní restauraci Na Vyhlídce. Cesta končí v obci Křižanovice, odkud se dostanete vláčkem zpět domů.

NÁŠ TIP:

Pokud si chcete cestu prodloužit a zajímají Vás, jak se zde žilo ve středověku, určitě se vydejte od rozcestníku U Zlatého jelena ještě kousek dál po c. 473 a uhněte vpravo až na rozcestníku U Andělíčka. Zde se vydejte po žluté turistické značce směrem na Vrčavu, kde se napojíte na klasickou trasu po c. 5098 na Rašovice. Po cestě zde můžete spatřit především starodávné tvrziště Konůvky či pověstmi opředené hradiště Kepkov. Určitě si tato krásná zákoutí Ždánického lesa nenechte ujít!

Nahoru