Návštěva papouščí zoo a koupání v aquaparku

aquapark_uhrice.jpg Celodenní zábavný a zároveň poučný výlet pro všechny milovníky zvířátek, zejména papoušků a slunné zábavy u vody.

Bošovice, Uhřice
Autem

pdf.png Návštěva papouščí zoo a odpolední koupání v aquaparku - ke stažení

Co vše po cestě uvidíte?

Výlet vás zavede nejprve do obce Bošovice, kde se nachází zcela unikátní a první papouščí zoo v České republice. Zoologická zahrada nabízí k vidění více jak sto voliér s exotickým ptactvem od papoušků ara až po šedé žaky. Po poznávací části výletu se můžete občerstvit či naobědvat buď přímo v zoo, nebo také v místní restauraci U Žbánků. Výborně zde vaří a potěší Vás zejména úžasnými domácími tvarohovými knedlíky či ugrilováním pořádného kusu masa. Je však nutné se dopředu objednat a domluvit se na případné návštěvě s majiteli. Odpoledne pak můžete strávit relaxem u vody. Aquapark Uhřice nabízí mnoho atrakcí, jako například tobogán, masážní lavice, chrliče, skluzavky a mnohé další. 

První papouščí zoo v ČR

Papouščí zoo v Bošovicích je jediným zařízením svého druhu v Česku, kde se seznámíte se skutečnými klenoty rozlehlých pralesů celého světa. Ve voliérách s exotickým ptactvem můžete spatřit nejrůznější druhy papoušků, jako například kolekci arating, amazonků, dále pak ary, amazoňany, kakaduy a africké druhy, jako jsou senegalští papoušci nebo papoušci žako. U jednotlivých expozic navíc naleznete informační cedulky a pokud by Vám zde napsané informace nestačily, rádi se vám budou věnovat místní odborníci.

NÁŠ TIP

Při návštěvě papouščí zoo můžete také zavítat do centra ekologické výchovy, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací o životě papoušků v jejich domovině, v zajetí a lidské péči. Odborníci vás zde také blíže seznámí s ohroženými druhy papoušků, které v zoologické zahradě můžete spatřit. Navíc si také jako suvenýr můžete zakoupit a domů odvézt papouščí pera.

Nahoru