Po stopách bitvy u Slavkova

slavskovská_bitva.JPG Poznejte a projděte místa, kde se udála slavná Bitva u Slavkova, místa největších bojů Bitvy tří císařů. Navštivte Slavkovský zámek a dojděte až na Mohylu míru, kde se posilníte v místní nově vybudované kavárně. Čeká vás příjemný výlet s nádechem  historie a ochutnávkou Napoleonských válek.

Slavkov u Brna, Křenovice
Pěšky, cesta vede výhradně po polních stezkách
Délka trasy: 18 km

Co vše po cestě uvidíte?

Po příjezdu do Slavkova u Brna se vydejte nejprve na prohlídku barokního Slavkovského zámku. Doporučujeme shlédnout zejména novou a moderně zpracovanou expozici věnovanou Bitvě tří císařů, která se zde nachází, nebo dále také návštěvu krásných zámeckých zahrad. Následně vás cesta zavede po naučné stezce do Křenovic, kde lze spatřit zejména sochu maršála Kutuzova či o kousek dál hromadné hroby na kopci zvaném Zlatá hora. Z Křenovic půjdete po zelené turistické značce až na Pracký kopec, kde se nachází slavné vzpomínkové místo Mohyla míru, přičemž zde naleznete muzeum, kde lze shlédnout novou netradiční multimediální expozici s názvem „Bitva tří císařů Slavkov/Austerlitz1805". Určitě doporučujeme navštívit i místní kavárnu, kde podávají podávají výbornou kávu a skvělé zákusky.Poslední etapa cesty vás provede dalším úsekem naučné stezky, projdete okolo kapličky svatého Antonína Peduánského a dojdete až do Újezdu u Brna, odkud se vlakem dopravíte zpět domů.

NÁŠ TIP:

Navštivte a zhlédněte novou moderní a rozsáhlou expozici věnovanou bitvě u Slavkova a období napoleonských válek. Na své si zde přijde opravdu každý. Během výstavy si prohlédnete desítky originálních exponátů, díky promítání se vžijete do role vojáka v bitvě u Slavkova nebo si vyzkoušíte repliky dobových zbraní. Vřele doporučujeme.Více informací na: http://www.zamek-slavkov.cz/cz/expozice-napoleon---austerlitz/.

Nahoru