Po stopách francouzských vojáků

po_stopach_francouzskych_vojaku.JPG Vydejte se s partnerem, rodinou či přáteli na výlet, jež vás provede po stopách vína a francouzských vojáků. Poznejte místa, kde probíhala Bitva tří císařů, kde zápolila francouzská vojska pod vedením Napoleona a spojte vše s tradicemi a bohatým kulturním a společenským životem obyvatel zdejšího kraje. Právě pro Vás je zde připraven výlet s rozmanitou náplní a nezapomenutelnými zážitky.

Újezd u Brna, Křenovice
Pěšky či na kole
Délka trasy: 28 km

Co vše po cestě uvidíte?

Hned na začátku si můžete vybrat ze dvou variant pro startovací místo. Lze zvolit buď kratší trasu přímo z Křenovic, nebo delší variantu z obce Blažovice. Pokud zvolíte druhou možnost, zavede Vás cesta nejprve z Blažovic po polní cestě nebo oklikou přes Holubice do Křenovic (možno dojet i vlakem) a dále po silnici č. 417 až do obce Prace. Následně budete procházet obcemi Újezd u Brna, Hostěrádky-Rešov a Šaratice přičemž Vaši trasu zakončíte opět v Křenovicích nebo v Blažovicích, dle vlastního výběru.

Míjet budete také obec Zbýšov, jež je známá svými rozsáhlými vinicemi a vinnými sklepy. Určitě sem proto zavítejte a při posezení a povídání ochutnejte ty nejlepší druhy vín. Součástí trasy je také část naučné stezky Bitva tří císařů, kdese na několika stanovištích dozvíte mnohé zajímavosti a legendy o této velmi známé historické události. Zapomenout také rozhodně nesmíte navštívit první mírový památník v Evropě Mohylu míru, jež se nachází na Prackém kopci na Vaší trase mezi obcí Prace a Újezdem u Brna.

NÁŠ TIP:

Určitě nezapomeňte navštívit v Křenovicích kovářskou dílnu či výrobnu sýrů a tvarohu, kde je otevřeno denně kromě nedělí a svátků od 17.30 do 18.00. Prodejna se nachází v objektu dvouřadého kravína. Více informací o kovářské dílně na: http://www.kovarstvibartosek.cz

Nahoru