Přes lesy a louky, mezi stráněmi a rybníky

Přírodní památky Celodenní cyklovýlet určený pro všechny, kteří rádi spojí pohyb na čerstvém vzduchu se zábavou a nevšedními zážitky při návštěvě ekofarmy Jalový dvůr. Tento výlet je ideální pro rodiny spíše se staršími a zdatnějšími dětmi.

Křižanovice, Nížkovice, Kobeřice, Heršpice
Délka trasy: 26 km

pdf.png Přes lesy a louky, mezi stráněmi a rybníky - ke stažení

Co vše po cestě uvidíte?

Cyklovýlet vás zavede nejprve z obce Křižanovice k přírodní památce a ekofarmě Jalový dvůr, kde spatříte především mnoho zvířátek, seznámíte se s fungováním ekologického hospodářství, výborně se najíte a zakusíte spoustu nevšedních zážitků v zákoutích mírumilovné krajiny. Cesta dále pokračuje až na úpatí Ždánického lesa, který na kole projedete mírně kopcovitým terénem, až se vynoříte u Nového rybníku a Rybníku Horáček. Dobré je mít s sebou pořádnou svačinu a po namáhavém výšlapu s chutí něco pojíst. Po menší přestávce se vydáte dále po cestě vedoucí mezi malebnými stráněmi v blízkosti mnoha rybníků a rozlehlých luk přes Heršpice a Hodějice zpět do Křižanovic. V letních dnech se navíc můžete po cestě vykoupat například v jednom z místních rybníků nebo na koupališti v Hodějicích.

Ekofarma Jalový dvůr

Ekofarma Jalový dvůr byla založena v roce 1992 a již od samého začátku se specializuje na chov ovcí a koní. Na zatravněných stráních, jež lemují tento statek, je však možné spatřit také oslíky, lamu, volně pobíhající čínská prasátka, pávy, husy či kravičku Verunku. Ekofarma Jalový dvůr Vám kromě jiného nabízí také mnoho atrakcí. Objednat si můžete například projížďku na koních, svezení kočárem, jízdu s oslíky, zarybařit si, nebo si jen tak příjemně posedět a relaxovat v Hostinci u Hříbka.

NÁŠ TIP

Na ekofarmě Jalový dvůr také naleznete letní kino, kde se mimo jiného každoročně koná EkoFilmFest JALOVÁK bratří Čadíků. Odhoďte proto všechen stres za hlavu a vychutnejte si báječnou atmosféru přírody. Doprovodným programem festivalu bývají vozatajské závody a vstupné je dobrovolné. Akcese koná vždy poslední červnový víkend.

Nahoru