Romantická procházka Slavkovem a projížďka na koních

slavkov_piknik.jpg Romantická procházka Slavkovem s projížďkou na koních bude pro Vás a Vašeho partnera jistě jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Poznejte malebné městečko opředené historií, vychutnejte si krásy okolní krajiny z koňského hřbetu a poseďte v některé z mnoha místních hospůdek či restaurací.  Ideální pro zamilované i manželské páry.

Slavkov u Brna, Němčany
Autem a pěšky
Délka trasy: 5 km

pdf.pngRomantická procházka Slavkovem - ke stažení

Co vše po cestě uvidíte?

Výlet začíná ve městě Slavkov u Brna, kde projdete nejprve okolo synagogy patřící mezi chráněné památky České republiky přes náměstí až k samotné dominantě města baroknímu zámku Slavkov u Brna, kde na vás čeká bohatý program v podobě prohlídky vnitřních prostor či nové napoleonské expozice. Podívat se můžete také do překrásné zahrady ve francouzském stylu, kde se nachází mnohá malebná zákoutí a menší golfové hřiště. Dále se vydáte okolo kostela Vzkříšení Páně až k židovskému hřbitovu a následně zpět obdobnou cestou až k parkovacímu místu. Na zpáteční cestě doporučujeme navštívit některou z mnoha restaurací či hospůdek s výbornou domácí kuchyní a příjemnou atmosférou, jako jsou například restaurace Sokolský dům, restaurace Bonaparte, U Havrana, vinotéka Austerlitz, Košvicova cukrárna a Stylecafé na Palackého náměstí či Slavkovský pivovar v areálu bývalé Destily, kde se dodnes vaří stále originální slavkovské pivo a vlastní limonáda. Po vydatném obědě se následně vydáte autem do obce Němčany do jezdeckého klubu, kde na vás čeká mnoho zážitků. Určitě neváhejte a domluvte si vyjížďku předem na telefonním čísle +420 777 700 888 nebo na +420 602 702 268.

Synagoga

                                                   Židovská synagoga, Slavkov u Brna

Barokní zámek Slavkov u Brna

Historie barokního zámku Slavkov u Brna sahá až do 13. století, kdy postavil řád Německých rytířů pozdně románskou řádovou komendu, jež byla později upravena na tvrz. Následně v roce 1506 získali slavkovské panství Kounicové, kteří nechali tvrz přestavět na renesanční zámek. Koncem 17. století byla zahájena Dominikem Ondřejem z Kounic barokní přestavba zámku, přičemž tyto stavební práce a výzdoba trvaly dohromady téměř sedmdesát let. Výsledek je však dnes opravdu velkolepý. Zámek má v dnešní době 115 pokojů a impozantní zahradu ve francouzském stylu. K nejzajímavějším patří zejména centrální oválný společenský sál vyzdobený freskovou výmalbou od vídeňského tvůrce J. Pichlera, dále zde naleznete také zámeckou expozici tvořenou obrazárnou s uměleckou tvorbou, jež byla kdysi součástí velmi bohatých kounicovských sbírek výtvarného umění 17. a 18. století. V současné době se zde také nachází nová Napoleonská expozice věnovaná bitvě u Slavkova.

Zámek Slavkov

Zámek Slavkov-Austerlitz

Jezdecký klub Němčany

Jezdecký klub Němčany se nachází pouhé 2 km od Slavkova a přibližně 15 minut jízdy autem z Brna. Vyjeďte si proto s Vaším partnerem na překrásný výlet přírodou a okuste půvaby okolní krajiny z koňského hřbetu. Přátelský a ochotný personál vám zde se vším mile rád poradí, přičemž se vás následněujme kvalifikovaný cvičitel. Jezdecký klub nabízí kromě sportovního výcviku či projížděk po okolí také rekreační vyjížďky s historickým výkladem po slavkovském bojišti a proto věříme, že si zde jistě každý přijde na své.

Nahoru