Tábořiště Jitřenka u Nevojského rybníčku

jitrenka_bucovice.jpg Vícedenní pobyt s přenocováním v tábořišti Jitřenka u Nevojského rybníčku uprostřed hlubokého Ždánického lesa vhodný pro relaxaci i aktivní odpočinek s návštěvou renesančního zámku Bučovice. Ideální na víkendy či prázdniny nebo během roku pro školy v přírodě.

Bučovice, Nevojice
Určený pro letní tábory, vandry či školy v přírodě

pdf.png Tábořiště Jitřenka u Nevojského rybníčku - ke stažení

Co je v okolí zajímavého?

Poté, co se ubytujete, vybalíte, rozkoukáte a zahrajete si nejrůznější hry, přichází čas vyrazit někam na výlet do blízkého okolí. Uchvátí Vás nejenom rozsáhlé hluboké a nekonečné okolní lesy, ale zejména blízká naučná stezka Motýlí ráj, přírodní park Baračka nebo také tajuplné bývalé hradiště Hrádek u Snovídek opředené mnoha pověstmi a dohady o jeho osudu.

Opomenout určitě také nesmíte návštěvu nedalekého městečka Bučovice, kde doporučujeme navštívit zejména bučovický zámek a muzeum. Na náměstí potom můžete posedět v některé z místních restaurací či hospůdek a výborně si pochutnat na domácích specialitách nebo se osvěžit zmrzlinou či ledovou kávou. Doporučujeme zejména návštěvu kavárny Inexis, kde Vám připraví tu nejskvělejší kávu a naservírují výborné domácí zákusky či dorty.

Motýlí ráj

Motýla běláska zná každý. Ale viděli jste již ostruháčka, ohniváčka či soumračníka? Naučná stezka Motýlí ráj je jedním z mála míst, kde naleznete pohromadě celou polovinu druhů našich denních motýlů. Jedná se o opravdový skvost a mezi motýly, které zde zajisté spatříte, jsou dále otakárci, žluťásci, batolci, babočky, perleťovci, okáči či vřetenušky. Vedle motýlů tu žijí také kudlanky nábožné či náš největší brouk roháč obecný. Uvidět či uslyšet tu můžete také mnoho ptáků. Nejvíce se zde vyskytuje strnad luční, krutihlav obecný či pěnice vlašská. Ani flóra nezůstává pozadu, hýří překrásnými barvami a nabízí pohledy například na krásné orchideje, žežulníky, hořce a mnohé další vzácné květeny.

NÁŠ TIP

Otevírací doba bučovického zámku je v dubnu a říjnu pouze o víkendech od 10 do 16 hodin a od května do září každý den kromě pondělí taktéž od 10 do 16 hodin. Prohlídka v rámci základního okruhu trvá 40 minut a za vstupné zaplatíte 80 Kč, za dítě 50 Kč.

Nahoru