Za papoušky a zpět

papousci_zoo2.jpg Celodenní výlet krásnou krajinou pro všechny výletníky a milovníky přírody s návštěvou unikátní papouščí zoo a starobylé tvrzi v Bošovicích. V rámci tohoto výletu si můžete vybrat jednu ze tří variant a z papouščí zoo si dokonce můžete odnést jako suvenýr některé z pestrobarevných papouščích per.

Bošovice, Otnice
Délka trasy: 26 nebo 24 nebo 8 km

pdf.png Za papoušky a zpět - ke stažení

Co vše po cestě uvidíte?

Nenáročný celodenní výlet plný zážitků a úžasných míst k vidění, jehož trasa vás provede okolo pramenu Šaratice přes Milešovice a Lovčičky, až k samotnému úpatí Ždánického lesa, kde se vám naskytne skvělý výhled do širého okolí. Dále se podíváte do obce Bošovice, kde se nachází velká goticko-renesanční tvrz a především unikátní papouščí zoo, jediná svého druhu v celé České republice, jež je hlavním cílem tohoto výletu. V papouščí zoo na návštěvníky čeká více než sto voliér s exotickými ptáky od papoušků ara po šedé žaky a navíc si odtud jako suvenýr můžete dovézt domů pravá papouščí pera.

Kde se můžete občerstvit?

Během výletu je možné se občerstvit na několika místech. V samotné papouščí ZOO naleznete základní nabídku malého občerstvení. Dále doporučujeme navštívit restauraci U Žbánků v Bošovicích, restauraci Bošovická Trucovna (na návsi) či restauraci U Čáslavů v Lovčičkách, kde můžete na objednávku ochutnat vynikající domácí kuchyni. Sladkou tečku si dejte v Cukrárně a kavárně u Žbánků v Otnicích, kde naleznete široký výběr nejrůznějších dobrot.Tento výlet jsme si pro vás navíc připravili ve třech následujících variantách:

  • Vlakem a na kole (délka trasy 26 km)
  • Autem a na kole (délka trasy 24 km)
  • Autem s krátkým výletem (délka trasy 8 km)

Jednou z variant putování „Za papoušky a zpět“ je cyklistický výlet, který začíná i končí jízdou vlakem. Jedná se o nenáročnou trasu o délce 26 km, jež vede po cyklistických stezkách lesem i po asfaltu. Terén je mírný a nenáročný a je vhodný i pro doposud nezkušené jezdce. Cesta vlakem je navíc pro děti velmi zábavná, což zajistí pestrost po celou dobu výletu.

NÁŠ TIP:

U Čáslavů doporučujeme ochutnat zejména výbornou svíčkovou či domácí játrovou paštiku a U Žbánků vás jistě potěší přípravou tvarohových ovocných knedlí či ugrilováním pořádného kusu masa. Nezapomeňte si speciality U Čáslavů předem objednat (Tel: 544 240 509)!

Nahoru