Restaurace Stará Pošta Koválovice

Restaurace Stará Pošta Stará pozořická pošta byla postavená v roce 1785. Jedná se o historicky významnou památku z období Bitvy u Slavkova.

 V této přípřežní stanici rakouské pošty měl 28. 11. 1805 hlavní stan maršál Murat. Téhož dne zde měl poradu se svými maršály císař Napoleon a 2. 12. 1805 bylo na Staré Poště hlavní stanoviště ruského generála Bagrationa. Po vítězné bitvě císař Napoleon nocoval na Staré Poště a přijal zde rakouského knížete Liechtensteina, aby dohodli schůzku o uzavření příměří mezi císařem Františkem I. a Napoleonem.

Rekonstrukcí původních prostorů vznikla nedaleko Brna restaurace Stará Pošta. V restauraci je zachován dobový ráz historického interiéru, čímž vzniká ojedinělá atmosféra, která je umocněna polohou Staré Pošty uprostřed přírody. Pro naše hosty máme také připraveno nevšední ubytování. Pouhých 15 minut od Brna v hotelu Stará Pošta můžete strávit noc v místě, kde v roce 1805 nocoval i císař Napoleon.

Historické prostory jsou vedle muzea Bitvy u Slavkova vyhrazeny i školícímu středisku, které je díky blízkosti Brna hojně vyhledáváno pro firemní akce. Nejen v rámci konání brněnských veletrhů je areál oceňován jako místo odloučené od civilizace pro příjemnou práci, firemní prezentace, firemní akce či relaxaci. Restaurace Stará Pošta a hotel Stará Pošta tak přináší vítanou alternativu brněnských restaurací a brněnských hotelů.

Díky klidnému a historicky zajímavému prostředí je ubytování vyhledáváno turisty jako lákavá dovolená v ČR. Pro výlety nejen za Bitvou u Slavkova je častou zastávkou na cestě do Brna restaurace, která Vám nabídne mimo jiné i tradiční české pochoutky. Po dobrém jídle nabídneme našim hostům prohlídku koňských stájí také pomník koním padlým v bitvě u Slavkova.


Restaurace Stará Pošta

Kontakty
Stará Pošta - historický areál
Kovalovice 109
683 01 Rousínov
Česká republika
Telefon: +420 517 375 985
GSM: +420 724 315 434
Email: staraposta@staraposta_cz
Web: http://www.staraposta.cz

Najdete nás také na facebooku

Otevírací doba
Po - ne: 11:00 - 22:00

Nahoru