Vyhodnocení Cykloakce 2017 – rekordní účast a nabitý program

Ve čtvrtek 28. 9. 2017, ve svátek sv. Václava, se obyvatelé mikroregionu Ždánický les a Politaví mohli zúčastnit závěrečného vyhodnocení cykloturistické akce s názvem Za poznáním regionu a užít si tak bohatý doprovodný program, který na účastníky čekal ve Vážanech nad Litavou.

I tento, v pořadí již 13. ročník, doprovázelo oceňování cyklistů krásné slunečné počasí. Během odpoledne se v areálu Dolní hospody představilo hned několik sportovních talentů a umělců. Jako první však vystoupil Václav Matyáš, starosta obce Vážany nad Litavou, jež přivítal všechny přítomné a celou akci tak oficiálně zahájil. Ukázku cyklistické krasojízdy předvedl Arnošt Pokorný, vicemistr světa v tomto sálovém sportu, a jeho svěřenci.  Následovalo vystoupení siláka Franty, nástupce legendárního Franty Kocourka. Přítomné ohromil nejrůznějšími siláckými kousky, jako bylo ohýbání železné tyče, zvedání závaží v zubech a spousta dalších. V průběhu celé akce si mohli účastníci akce zahrát pétanque, vyzkoušet cyklistické kuriozity nebo jízdu na koloběžkách a elektrokolech. Zároveň mohli přispět svým sportovním úsilím a vyšlapat na „Oranžovém kole nadace ČEZ“ co nejvyšší částku na charitativní účely a pro místní mateřskou školku. Pro děti byl připraven skákací hrad a celý odpolední program provázela svou hudební produkcí country skupina Savana.

Každý rok pořádá mikroregion Ždánický les a Politaví sportovní akci, jejímž cílem je navštívit všech 27 obcí regionu a v každé získat razítko do vlastní cykloprůkazky. Někteří z účastníků byli dokonce tak kreativní, že svůj cyklovýlet zdokumentovali pomocí videa, či fotografiemi z obcí, které navštívili. Spolu s razítky mohli obyvatelé regionu zároveň „sbírat“ i správné odpovědi na soutěžní otázky, které se pojily k jednotlivým obcím, zejména k jejich historii, kultuře, či významné osobnosti. Letošní cykloakce se zúčastnilo celkem 244 sportovců a soutěžní kartu vyplnilo 180 z nich. Někteří sbírali razítka celé léto, někteří stihli navštívit obce za jediný den a někdo obce doslova „oběhl“. Všichni si však zaslouží velký obdiv. Účastníci byli oceněni jak diplomem, tak věcnými cenami. Program zakončila bohatá tombola, ve které účastníci mohli získat další hodnotné ceny, jež pro účastníky zajistily členské obce mikroregionu. První cenu do tomboly – poukaz na pořízení kola v hodnotě 12.000 Kč - věnovala pořádající obec Vážany nad Litavou.

Co se týká počtu účastníků, lze letošní ročník cykloakce považovat za doposud nejúspěšnější. Věříme, že příští rok bude účast minimálně tak vysoká a tým mikroregionu Ždánický les a Politaví se bude na vyhodnocení cykloakce těšit opět 28.9.2018, a to ve Slavkově u Brna.

Nahoru