Za zvířátky na ekofarmu Jalový dvůr

jalovy_dvur1.jpg Celodenní nenáročný výlet pro milovníky zvířat, krásné přírody a slunné zábavy u vody, spojený s návštěvou unikátní ekofarmy Jalový dvůr, kde můžete spatřit nejen život na pravé farmě, ale také mnoho druhů zvířátek jako například oslíky, lamu, čínská prasátka a mnohá další.

Heršpice, Hodějice
Délka trasy: 7 km

pdf.png Za zvířátky na ekofarmu Jalový dvůr - ke stažení

Co vše po cestě uvidíte?

Výlet vás nejprve zavede od obce Heršpice nenáročným terénem k přírodní památce a ekofarmě Jalový dvůr, kde najdete především mnoho domácích zvířat, seznámíte se s fungováním ekologického hospodářství, výborně se najíte a zakusíte spoustu nevšedních zážitků v zákoutích mírumilovné krajiny. Dále se podíváte také do obce Hodějice, kde navštívíte místní pohostinství či pivní bar a osvěžíte se v průzračné vodě malebného koupaliště s domácí atmosférou. 

Ekofarma Jalový dvůr

Ekofarma Jalový dvůr byla založena v roce 1992 a již od samého začátku se specializuje na chov ovcí a koní. Na zatravněných stráních, jež lemují tento statek, je však možné spatřit také oslíky, lamu, volně pobíhající čínská prasátka, pávy, husy či kravičku Verunku. Ekofarma Jalový dvůr Vám nabídne také mnoho atrakcí. Objednat si můžete například projížďku na koních, svezení kočárem, jízdu s oslíky, zarybařit si, nebo si jen tak příjemně posedět a relaxovat v Hostinci u Hříbka.¨

NÁŠ TIP

Na ekofarmě Jalový dvůr také naleznete letní kino, kde se mimo jiného každoročně koná EkoFilmFest JALOVÁK bratří Čadíků. Odhoďte proto všechen stres za hlavu a vychutnejte si báječnou atmosféru přírody. Doprovodným programem festivalu bývají vozatajské závody a vstupné je dobrovolné. Akce se koná polsední červnový víkend.

Nahoru